Doradcy podatkowi z Kancelarii Lexmal posiadają wieloletnie doświadczenia w organizacji szkoleń podatkowych na rzecz przedsiębiorców, pracowników firm, doradców podatkowych i prawników. Szkolenia odbywają się podczas spotkań stacjonarnych i online

Dysponując bogatym zapleczem specjalistów z dziedziny podatków, rachunkowości, prawa pracy, czy cen transferowych, jesteśmy przygotowani, by dzielić się z Państwem swoją wiedzą. Nasi wykładowcy – doradcy podatkowi i prawnicy – to nie tylko osoby obeznane z teorią podatkowego, gospodarczego, pracy i cywilnego, ale przęde wszystkim praktycy, osoby które prawo stosują codziennie w interesie klientów. Dzięki doświadczeniu zdobytemu w praktyce kancelarii prawno-podatkowej, dobrze znamy potrzeby firm i przedsiębiorców. Dążymy do tego, by nasze szkolenia doskonaliły Państwa kompetencje, zapobiegały ryzykom prawno-podatkowym oraz przyczyniały się do stabilnego rozwoju Waszych firm.

Szkolenia dla organizacji zawodowych

Jako wykładowcy uczestniczymy w szkoleniach organizowanych przez organizacje zawodowe, na przykład księgowych, doradców podatkowych, adwokatów, radców prawnych i biegłych rewidentów. Zakres szkoleń i ich miejsce wybiera organizator.

Szkolenia podatkowe dla firm

Na życzenie przedsiębiorstw organizujemy szkolenia dla pracowników ich działów księgowych i finansów. Zwykle takie szkolenia odbywają się w siedzibie firmy, a ich zakres dopasowany jest do profilu działania.

Tematyka szkoleń podatkowych

Tematyka szkoleń zawsze wskazywana jest przez organizatorów – organizacje zawodowe lub przedsiębiorstwa. Najczęściej jesteśmy proszeni o poprowadzenie szkoleń dotyczących podatku VAT, ale również podatku dochodowego PIT, cen transferowych czy też kontroli podatkowej. Oto przykłady naszych szkoleń:

  • szkolenia z podatku VAT: nowelizacja JPK_VAT, VAT w obrocie międzynarodowym, faktura i korekta faktury VAT, mechanizm podzielonej płatności, SLIM VAT, ulga na złe długi w podatku VAT;
  • szkolenie podatkowe w zakresie obrotu międzynarodowego i cen transferowych,
  • szkolenia z podatku CIT: aktualne problemy CIT i planowana nowelizacja ustaw podatkowych, estoński CIT
  • ceny transferowe, 
  • opodatkowanie spółki komandytowej,
  • podatek akcyzowy,
  • raportowanie schematów podatkowych MDR,
  • strategia podatkowa i zarządzanie ryzykiem podatkowym.